Kaisa on Tapanilan uusi kyläavustaja


Kaisa on Tapanilan uusi kyläavustaja

Tapanilassa on aloittanut ihkaoikea kyläavustaja! Kaisa on aloittanut kylätilalla Tapanilan omana kyläavustajana. Kyläavustaja ihminen, joka tekee jokamiestason töitä, jotka tukevat kyläläisten arkea. Tällaisia palveluita ovat mm. talonpito, pihatyöt, pienet kunnostustyöt, asiointi, siivoaminen, puiden pilkkominen ja jopa perustason atk-tuki.

Töistä peritään maksu, joka on 10 eur/tunti. Kyläavustaja ei kuitenkaan tee luvanvaraisia töitä, eikä työ kilpaile yksityisen yritystoiminnan kanssa. Palvelusta saa kotitalousvähennyksen.

Kaisa on koulutukseltaan ompelija, mutta häneltä sujuu erinomaisen hyvin myös moni muu työ. Kaisan työaika on päivittäin klo 9-15 eli sinä aikana hän on saatavilla apuun. Voit varata Kaisan auttamaan soittamalla hänelle numeroon 050 470 9165.

Vastaa

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista. Pakolliset kentät on merkitty *