Tapanilan kylätila ry:n vuosikokous – hanke etenee

Kylätilayhdistys on viimein päässyt aloittamaan Tilakeskuksen kanssa neuvottelut alakoulurakennuksesta. Tapanilan Kylätila ry:n vuosikokous kokoontui 20.4.2018 ja vuosikokouksessa keskusteltiin alakoulun vuokraus- ja/tai ostotarjouksen mahdollisuuksista sekä valtuutettiin yhdistyksen hallitus jättämään tarjous rakennuksen- ja tontin vuokrauksesta, johon sisällytään optio mahdollisesta ostamisesta myöhemmin.

Vuosikokous päätti, että yhdistys alkaa keräämään jäsenmaksua 15 euroa taloudelta kalenterivuodessa. Tervetuloa liittymään yhdistyksen jäseneksi Mosa Herää tapahtumasta 7.5.2017 alkaen ja nauttimaan samalla lämmittävää hernekeittoa. Jos koet Kylätilan toiminnan käynnistämisen arvokkaaksi, liity nyt jäseneksi ja tue samalla toimintaa.

Vuosikokouksessa valittiin yhdistyksen puheenjohtajaksi Seppo Siika-aho ja hallitukseen Jari Heikkinen, Touko Korhonen, Pauliina Hiekkalinna, Tiina Heiskanen, Mari Hanni, Jenni Blomberg ja Tero Hiekkalinna.

Vastaa

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista. Pakolliset kentät on merkitty *